SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 7652131
*
nr 765 2131
Coaster
3 st, Pläter
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2012
kl 17:41:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 14:35:00
1
Vinnande bud
14/6 15:07:50
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
2015 Coaster
silver, London, 1800-tal. Diameter: 13 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:48
*
Coaster
nr 765 2131
Coaster
3 st, Pläter
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 14:35:00 | 1 | Vinnande bud |
14/6 15:07:50 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
2015 Coaster
silver, London, 1800-tal. Diameter: 13 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:48